Nowy Rok, zaplanuj, ozdoby, przygotuj się, notatki, dokumenty

Zaplanuj Happy Rok


Bez planu ani rusz, zwłaszcza na przełomie roku, gdy stare znika, a nowe zbliża się w sposób wyraźny i nieunikniony. To czas zmian, postanowień i porządkowania przestrzeni. To też dobry moment na usystematyzowanie notatek, dokumentów, rachunków itd. Nagromadziło się tego tyle, że w swej obfitości może się wyrwać spod kontroli. Kolekcjonujemy przeróżne papiery, które więdną w szufladach, torebkach, między kartami książek – wszędzie tam, gdzie najłatwiej o nich zapomnieć.

Poręczne w użyciu i wygodne teczki na suwak Just nie dość, że pojemne i duże (formaty B4 i B5), są wyjątkowo odporne na ścieranie i codzienne użytkowanie. Można w nich przechowywać dokumenty, świetnie sprawdzają się w podróży służbowej i w drodze do szkoły – bezpiecznie pomieszczą prace na lekcje plastyki.

Do prowadzenia zapisków, szybkich notatek, które zawsze mogą się przydać i dobrze jest mieć je pod ręką, idealnie nadają się notesy. Pośród modeli Trendy, Story, Space można wybrać ten najbardziej odpowiedni dla siebie. Różnią się ilością stron, gramaturą, perforacją, wzorem, wszystkie mają mocne obwoluty, można w nich prowadzić zapiski klasycznym długopisem, mazakiem, a nawet kredkami. Ci, którzy lubią aktualizować notatki (adresy, numery telefonów itd.) na pewną docenią długopisy wymazywalne (dostępne w displayach i blistrach), których ślad można łatwo i bez śladu usunąć.

Są na to sposoby łatwe, skuteczne i bardzo wdzięczne. Papiery, które ze względu na różnorodność trudno usystematyzować – bo zawierają notatki ze spotkań, porady ogrodnicze albo recenzję książki – możemy wkleić do albumu, na pewno nie zginą. Nasze prapraprababcie ze szlacheckich dworków prowadziły sylwy, w których zapisywały rodzinne historie, kulinarne przepisy, anegdoty, sentencje. Dziś prowadzimy scrapbooki, które zawierają podobny kolaż informacji i przeglądane lub czytane po latach, układają się w tomy, tomiki osobistych lub rodzinnych historii. 

Albumy Happy Color pod znaku Eco Craft idealnie nadają się do scrapbookingu. Osadzone na spirali stronice można do woli i bezkarnie kartkować, bez obaw o ich kondycję. Gruba, zdobiona, kraftowa okładka jest bardzo wytrzymała i po prostu ładna. Edycja z okienkiem, idealnym na zdjęcie lub obrazek, pozwala szybko i łatwo wyróżnić kolejne tomy. 

Wszelkie porządki w zapiskach, papierach, zdjęciach przynoszą oczywiste – jak wszelkie porządki – korzyści. Ale przy odrobinie konsekwencji i inwencji mogą się dodatkowo przeistoczyć w pasjonującą kronikę codziennej aktywności.