Laurki i prezenty dla Babci i Dziadka

Laurki i prezenty dla Babci i Dziadka

Entuzjazm Babć i Dziadków zasługuje na coś więcej niż skarpetki, piżama lub ciśnieniomierz. Warto więc wyzwolić we wnukach kłębiące się siły twórcze i artystyczną bezkompromisowość. Kupne prezenty odkładamy na czasy zabieganej dorosłości, a póki co stawiamy na DIY w najlepszym wydaniu. Oto kilka podpowiedzi na samodzielnie wykonane prezenty z okazji Święta Babci i Święta Dziadka.

Obrazek z filcu

Podstawą niech będzie gruby brystol lub sztywny karton o wysokiej gramaturze, który kolorujemy chociażby plakatowymi farbkami. Na tak powstałe tło naklejamy kompozycję w postaci doniczki i kwiatka z filcu. Dekoracyjny filc Happy Color jest bardzo wdzięcznym materiałem zdobniczym – jest miękki, miły w dotyku i łatwo się go tnie zwykłymi nożycami. Przy tym obłędnie kolorowy, łodyga może być pomarańczowa, listki niebieskie a kwiat czerwony – lub całkiem odwrotnie. Całość naklejamy przy pomocy wikolu lub kleju All Craft, a obok kwiatka wypisujemy klasyczne: Dla Babci I Dziadka!

Serce z papier mâché

Sercowa symbolika przeszywa na wskroś i żaden Dziadek ani tym bardziej Babcia jej się nie oprze. Duże serce z serii Happy Color Eco Craft możemy potraktować jako przestrzenną laurkę, którą ozdobimy papierem deco, metalicznym akrylem lub przestrzennym perlenem. Wykaligrafowane dziecięcą ręką życzenia dopełnią całości. Serce-laurka może być też zawieszką!

Dziadek i Babcia z kartonu

Kartonowe kształty Figure Boy & Girl będą wyobrażać Dziadków. Posługując się techniką wycinanki stworzymy akcesoria i rekwizyty, które uwiarygodnią postaci z tekturowych kształtów. Charakterystyczne wąsy, okulary na łańcuszku, charakterystyczna broszka, dziadkowe spodnie w kratkę albo srebrna ondulacja babci – wszystkie te elementy łatwo wytniemy i równie łatwo nakleimy na tekturowe kształty. Plastyczne uproszczenia może stać się karykaturą – tym więcej śmiechu i zabawy!

Zdjęcie w ozdobnej ramce

Bloki z motywami Happy Color to bardzo efektowne i różnorodne wzory, które mogą posłużyć jako ramka do zdjęcia. Odpowiednio efektowną lub zabawną fotografię wystarczy nakleić na wzmocniony kartonem arkusz i podpisać z odpowiednio wzruszającymi życzeniami. Zakład, że na stałe zagości na nocnej szafce!