3 królowie craft

3 królowie craft

Święto Trzech Króli to wiekowa tradycja związana z biblijnym opisem pokłonu, który Melchior, Baltazar i Kacper złożyli Jezusowi. Tego dnia, 6, stycznia, kolorowe orszaki upamiętniają to zdarzenie, maszerując traktami miast i wiejskimi drogami. Jak sami możemy wziąć udział w świętowaniu i jak samodzielnie przygotować odpowiednie rekwizyty?

Na główne elementy biblijnej opowieści składają się wielbłądy, gwiazda betlejemska, królewska korona i żłóbek. To proste rekwizyty, które można wykonać domowym sposobem przy użyciu podstawowych materiałów plastycznych.

Korona

Korona koronie nierówna, wybór kształtu to kwestia osobistych preferencji, z pewnością jest to jednak okrąg, który wycinamy z możliwie grubego brystolu lub kartonu. Odpowiedni będzie biały karton Happy Color o gramaturze 250 lub 300 g. Format B1 (70 x 100 cm) pozwoli na wykrojenie modelu korony w jednym kawałku, bez konieczności sztukowania fragmentów. Wysoka gramatura pozwoli unieść dodatkowe dekoracje i ustabilizuje całość. Do zdobienia korony możemy wykorzystać papier dekoracyjny w kolorze złota, srebra (Blok Gold, Blok Silver) lub pomalować ją metalicznymi farbami akrylowymi Happy Color. Używając farb strukturalnych 3D w kolorach brokatowych, możemy stworzyć bardzo efektowne zdobienia wyobrażające szlachetne kamienie lub inkrustacje. 

Gwiazda Betlejemska

Wyobrażana jako kometa z charakterystycznym warkoczem jest nieodłącznym atrybutem Święta Trzech Króli. Z Bloku Ozdobnego Happy Color (np. Blok Holographic albo Blok Brokat) wycinamy dwa trójkąty równoramienne, które nakładamy na siebie tak, by odkryć wszystkie ramiona trójkątów. Wyznaczamy środek przy użyciu cyrkla i sklejamy dokładnie w tym punkcie przy użyciu wikolu lub kleju All Craft. Warkocz sporządzamy z kolorowych pasm pociętej bibuły falistej w kolorze złota. Całość mocujemy np. w okiennej wnęce.

Żłóbek

Żłobek i jasełka to wspaniała tradycja tyleż religijna, co teatralna. Z kartonowego pudła tworzymy biblijna grotę, którą dekorujemy kamykami, korą i mościmy siankiem spod wigilijnego obrusu. Sylwetki zwierząt i postaci dostarczą kształty tekturowe Eco Craft (Pets, Figure Boy & Girl), które dekorujemy flamastrami i farbą. Sceniczną dekorację podkręcamy bibułą marszczoną, z której możemy zrobić królewskie stroje postaci i odzienie Jezusa.