Walentynki z Happy Color, arkusze piankowe, bloki z motywami, kształty z paper mache Serce, naklejki w kształcie serc

Walentynki – craft laurka

Dzień Św. Walentego obrósł tradycją, zwyczajami i ma swój niezaprzeczalny urok. Spędzamy ten dzień w sposób wyjątkowy, obdarowując się miłymi upominkami, wśród których króluje tzw. walentynka, czyli odświętna kartka, laurka, która jest potwierdzeniem naszych uczuć. Obdarowujemy życiowych wybranków, dzieci, rodziców, dziadków… Mało kogo nie obdarowujemy – wszak jesteśmy narodem pełnym miłości.  

Walentynki przybierają rozmaite kształty i formy – od klasycznych walentynkowych kart, poprzez olbrzymie lizaki w kształcie serca, na dmuchanych balonach z napisem LOVE bynajmniej nie kończąc. Ale najwięcej radości sprawia walentynka wykonana własnoręcznie. Jak ją przygotować? Oto garść pomysłów.

Laurka w kształcie serca

Arkusz bloku technicznego składamy na pół i przy złożonym boku rysujemy na nim kontur serca. Kształt jest łatwy do narysowania, w razie potrzeby możemy ściągnąć wzór z internetu. Wycinamy serce i malujemy je w dowolnym kolorze, głęboka czerwień plakatówek Happy Color będzie bardzo efektowna. Pierwszą stronę zdobimy imieniem wybranki/-a, a strona trzecia pozostaje na życzenia.

Morze serc 

Blok z motywami o nazwie Love dobitnie nawiązuje do święta zakochanych zarówno kolorami, jak i wzorem. Wszystkie strony wyróżniają się odmianami intensywnych czerwieni i czytelnymi walentynkowymi motywami. Wystarczy wyciąć dowolne motywy i nakleić na kartkę, na której piszemy imię adresata i dodajemy od siebie kilka wersów życzeń. Ta karta ma tak piękną grafikę, że dodatkowe ozdoby wydają się niekonieczne.

Serce maskotka

Z czerwonego arkuszu filcowego Happy Color wycinamy dwa kształty serca. Na jednym z nich piszemy flamastrem do tkanin to, co nam w duszy gra (imię, słowo love itd.) Regularnie dziurkujemy i przeciągamy przez brzegi ozdobny sznurek lub wstążkę albo zszywamy je kontrastową w kolorze włóczką, tworząc widoczną fastrygę. Przed ostatecznym zszyciem ciasno faszerujemy wnętrze miękkimi gałgankami, gąbką czy watą. 

Serce decoupage

Dla bardzo zakochanych, bo rzecz wymaga nieco wysiłku. Kartonowy kształt serca Eco Craft gruntujemy białą farbą akrylową, używając pędzla gąbkowego do tapowania Happy Color.  Po wyschnięciu wycinamy wydrukowane zdjęcie (nasze, zakochanej pary), które przyklejamy zadrukowaną stroną. Całość wygładzamy, by pozbyć się nierówności, pęcherzyków powietrza i odstawiamy na kilkanaście godzin. Następnie namaczamy intensywnie papier i delikatnie rolujemy go dłonią aż zejdzie wierzchnia warstwa papieru. Ozdabiamy całość dowolnymi malunkami. Po wyschnięciu serce zabezpieczamy werniksem akrylowym Happy Color – matowym lub z połyskiem.