Sierpniowe wyzwanie kreatywne

Sierpniowe wyzwanie kreatywne

Wakacje to dobry czas, by spróbować czegoś nowego – także na gruncie plastyki. Wakacyjne doświadczenia mogą zaowocować prawdziwą pasją, wystarczy tylko spróbować. Artystyczny tydzień czas zacząć!

Poniedziałek

Origami to sztuka składania papieru, tak by ułożył się w wybrane figury. Wymaga cierpliwości, sprawności palców i wyobraźni. Żeby nie było tak łatwo: nie można ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać. Origami nie wymaga specjalnego zaplecza, wystarczy papier, najlepiej lekki o gramaturze ok. 100 g – Big Blok Rysunkowy Biały (albo Rysunkowy Kolorowy) będzie idealny.

Wtorek 

Szkic ołówkiem – to podstawa, od tego WSZYSTKO się zaczyna. Projektowanie, malowanie i wiele innych aktywności artystycznych wymaga sprawnego posługiwania się ołówkiem. Na początek wystarczą Szkicownik Plenerowy (na spirali) oraz zestaw ołówków o różnej grubości.

Środa

Action painting to coś z pogranicza malowania i paintballu oraz sztuki abstrakcyjnej alla Pollock. Spontaniczne nanoszenie kolorowej farby w formie plam, tworzenia nacieków i dowolnych wzorów może doprowadzić do arcyciekawych efektów. Wystarczą płachty kolorowego lub białego kartonu Happy Color, pędzel lub szpachelka do nanoszenia farby oraz sama farba – idealne będą akryle.

Czwartek

Czas sięgnąć po nieoczywiste materiały, kolory i efekty. Neonowe farby strukturalne tworzą kapitalny efekt w zetknięciu ze światłem. Jeśli malować nimi na szybie i oglądać tego efekt w świetle sierpniowego wieczoru – efekt będzie bardzo świetlisty i niesamowity. Wystarczą szyba o wygładzonych krawędziach i zestaw farb neonowych w sztyfcie Happy Color.

Piątek

Tapowanie to technika malowania i dekorowania. Używa się do tego pędzli, gąbek lub specjalnych pędzli gąbkowych. Wystarczy kawałek ściany nad biurkiem czy łóżkiem – w uzgodnieniu z rodzicami, oczywiście – oraz zestaw pędzli gąbkowych (np. Happy Color mix.) czterech różnych kształtów i wielkości. Idealne do muru będą akryle.

Sobota

Sobota to czas, by zmierzyć się z farbami olejnymi. Technika jest wymagająca, ale nie święci garnki lepią. Zacznijmy od niewielkich formatów i gotowego podobrazia. Zaopatrzmy się w zestaw pędzli płaskich i okrągłych – nie za dużych, odpowiednich do formatu. Do tego zestaw farb olejnych i gotowe!

Niedziela

Czas na rodzinne lepienie figurek z plasteliny. Tu wystarczy duży kuchenny stół, zestaw kolorowej plasteliny oraz ochota do rywalizacji. Kto ulepi najbardziej przystającą do pierwowzoru figurkę mamy, taty lub psa, dostaje nagrodę (nie zmywa naczyń).