Plastyczne projekty na letnią podróż – twórz pamiątki z wakacji!

Plastyczne projekty na letnią podróż – twórz pamiątki z wakacji!

Wakacje to czas wypoczynku, ale też odkrywania. Nie tylko nowych plaż, miejsc i widoków, ale także własnych talentów. A prawdziwie twórcza podróż nigdy się nie kończy.

Wakacje obfitują w wydarzenia godne zapamiętania i uwiecznienia. Zdjęcia wykonane smartfonem pomogą zdać relację z podróży i pobytu, ale możemy wymagać od siebie więcej. Więcej zapału, pomyślunku i wiary w precyzję własnych dłoni.

Album

Same zdjęcia, o ile nie mówimy o artystycznej fotografii, to trochę mało jak na twórczy koncept z wakacjami w tle. Ale odpowiednio skomponowany album ze zdjęciami może być interesującym wyzwaniem. Bazę dla albumu możemy wykonać samodzielnie, łącząc ze sobą karty sztywnego brystolu lub kartonu. Warto pomyśleć o doborze zdjęć, tak by układały się w wakacyjną opowieść. Rewersy stron można uzupełnić zabawnymi opisami, dodać własne rysunki lub komiksowe szkice.

Scrapbook

To rodzaj rozbudowanego albumu, który zawiera wszystko – a więc nie tylko zdjęcia. Do scrapbookingu idealnie nadadzą się albumy Happy Color z serii Eco Craft. Piękna sztywna oprawa zawiera 30 stronic o grubości 180 g. Wysoka gramatura pozwala eksperymentować z różnymi technikami, w efekcie tworząc coś w rodzaju kolażu. Co może znaleźć się w wakacyjnym scrapbooku? Różne, przeróżne „skrawki” (ang. scraps) w postaci biletów do kina, pocztówek, rachunków z kawiarni, map, zdjęć dokumentujących podróż itd. Odpowiednio skomponowane skrawki ułożą się w nietuzinkową wakacyjną historię.

Magnesy na lodówkę

Wakacyjne kurorty nęcą nas kramikami z mydłem-powidłem, w których nie może zabraknąć magnesów z odpowiednim widoczkiem. Nie w tym rzecz, że wybór jest mały lub że nie są piękne – rzecz w tym, by takie ozdoby stworzyć samodzielnie. Magnesy zakupimy w sklepach papierniczych, dekoracyjnych lub budowlanych, cała reszta w naszych rękach i podstawowej znajomości techniki decoupage. Magnes przyklejamy do płaskiego kamienia klejem All Craft i dokonujemy transferu wydruku wybranego wakacyjnego zdjęcia używając wikolu. Całość zabezpieczamy werniksem – i gotowe!