Ozdoby, dekoracja, zrób to sam, diy, eco, kształty, 3D

Ozdoby DIY

Modne obecnie DIY (z ang. do it yourself) możemy tłumaczyć jako zrób to sam. 

Wszyscy pamiętamy jeszcze czasy, kiedy nie wszystkie produkty były dostępne w sklepach. Wiele z nich trzeba było tworzyć przy maszynach do szycia lub w garażach. Ojcowie cierpliwie zbijali karmniki dla ptaków, młode pociechy samodzielnie na lekcjach plastyki wbijały w kasztany i żołędzie zapałki, by stworzyć z nich miniaturowe potworniaki. Ewentualnie oklejały tekturowe modele zapałkami, by wręczyć je dziadkom na Dzień Dziadka. Przy wszystkich tego typu dziełach trzeba się było napracować…

Jednak sama idea DIY jest kapitalna i mocno do niej namawiamy: stwarza duże pole do popisu, rozwija, uczy wrażliwości, samodzielności, oszczędności i pomaga chronić planetę. Jasnym jest, że pewne rzeczy musimy kupić, ale bez tego ani rusz. Chodzi o to, by zakupy stwarzały dodatkowe możliwości – rozwijały, sprzyjały inwencji i przełamywały zasadę jednorazowego użytku. Polecamy tekturowe kształty zwierzątek z serii Eco Craft, za pomocą których możemy stworzyć przestrzenne zabawki i ozdoby. Gwiazdy, aniołki i miniaturowe choinki mogą zawisnąć na karniszach, stanąć na parapecie i stworzyć świąteczny nastrój. Jeśli je wytniemy (warto pomyśleć o bezpiecznych nożyczkach z zaokrąglonymi ostrzami) z ziarnistego białego kartonu i dodatkowo pomalujemy (np. Farbami Tempera Premium, które można nakładać wielowarstwowo), okleimy bibułą lub ozdobnym papierem deco z brokatowym lub metalicznym nadrukiem, efekt będzie jeszcze lepszy!

Możliwości jest wiele, a żeby je sobie stworzyć warto nabyć zestawy kreatywne. Zawierają one niemal wszystko, co potrzebne do takich działań: papier, bibułę, pędzelkiołówkigumki, farbki– różne kombinacje odpowiadające potrzebom i umiejętnościom twórcy. Wszystkie te elementy wygodnie się przechowuje w ładnych, wygodnych pudełkach, pełniących funkcję artystycznego piórnika. Zestawy świetnie się sprawdzą również na szkolnych lekcjach plastyki.

Warto podejmować własne działania w duchu DIY. Nie dość, że rozwijają, to jeszcze pozwalają spędzić czas w wyjątkowy sposób. Niektórzy twierdzą, że cyfrowe rozrywki są mocno przereklamowane i nijak się mają do radości płynących z pracy własnych rąk.