Świetowanie, ozdoby, dekoracje, rodzina, prezenty, okoliczność, ślub, chrzciny, komunia, album, wesele

Sztuka świętowania

Kalendarz obfituje w dni szczególne… Są one wyjątkowe, spędzone w rodzinnym gronie tworzą piękne wspomnienia. Świętujemy je, żeby wyróżnić z codzienności czas wyjątkowy, żeby przystanąć na chwilę i odpocząć od ciągłego biegu i rutyny. 

Każdy dzień może być wyjątkowy, więcej tu zależy od inwencji i polotu celebrujących niż od samego kalendarza. Świętujemy przecież urodziny, imieniny, majówki, pikniki, kuligi oraz tzw. piąteczek – nieco mniej formalnie, ale za to bezkompromisowo.  Jednak są takie dni i chwile, którym nie sposób się oprzeć i które bezdyskusyjnie wymagają odświętnej formy – śluby, wesela, chrzciny, komunie, sylwestrowe bale. Czy będą to imprezy udane i warte zapamiętania, zależy od oprawy, jaką im nadamy.

Gdy zawiedzie pamięć, pozostają albumy ze zdjęciami. I każda okazja jest dobra, by taki album wykonać – biały album Botanic z odręcznie rysowanym florystycznym motywem doskonale pasuje do chrzcin. Kremowy album ze złotymi plamami świetnie upamiętni imprezy typu baby shower, dziecięcy balik lub coś równie niewinnego. Przy okazji takich spotkań warto pamiętać o zwyczaju wręczania prezentów. Serie albumów z cyklu Celebration korespondują kolorystycznie i graficznie z pudełkami na upominki, które dodatkowo można opatrzyć bilecikami, tak by nie było wątpliwości, kto jest najlepszym dziadkiem, siostrą czy mężem. Do opakowania można dołączyć – przykleić, przywiązać – kształty zwierzątek Eco Craft, nie dość, że pięknie wyglądają, to wzbudzą dodatkowe zainteresowanie i istnieje szansa, że przetrwają jako wzruszająca pamiątka. Bardziej nobliwe wydarzenia, śluby, zjazdy rodzinne będą wymagały nieco dostojniejszych barw. W serii Forest piękne jesienne kolory zostały pożenione ze szlachetnym złotem i listnym ornamentem – te opakowania prezentują się bardzo elegancko.  

Świętujemy w różnych miejscach: w domach, restauracjach, coraz częściej na powietrzu, w scenerii al fresco. Przestrzeń łatwo i efektownie udekorujemy girlandami z bibuły, lampionami z kolorowego bloku czy wycinankowymi witrażami – przy stonowanym oświetleniu zrobią różnicę. A jeśli nie mamy czasu, to możemy się wspomóc gotowymi ozdobami wyposażonymi w zawieszki, np. sercami z papieru mâché albo przestrzennymi gwiazdami (seria Eco Craft). Zanim zasiądziemy do stołu, warto przy nakryciu postawić znacznik z imieniem gościa, wykorzystując do tego bileciki lub wykonując je własnoręcznie z papieru deco