Jesienne motywy w kształtach tekturowych Happy Color

Jesienne motywy w kształtach tekturowych Happy Color

Jesień najpiękniej, i właściwie tylko, wyraża się w naturze – w lesie, w parku, w ogrodzie. Wtedy to widzimy drzewa, na których odciska ślad koniec lata i początek jesieni. Wszystko rudzieje, kolory tracą soczystość, ale za to nabierają szlachetnej patyny. Jeśli nam się poszczęści, to zobaczymy wiewiórki w kolorze oczywiście rudym albo koszatkę leśną – czasem rudą, czasem płową. 

Jesienny las możemy odtworzyć, używając prostych kształtów tekturowych Happy Color z serii Animal Forest, wyobrażających zwierzęta. Zestawy zawierają postaci lisa, jelenia, sarny, wiewiórki, niedźwiedzia. Wykonane z twardej tektury, mierzą sobie od 8 do 12 cm wysokości i są zaproszeniem do kapitalnej zabawy dla najmłodszych. Można je (kształty!) kolorować farbkami, kredkami, flamastrami, spełniając się artystycznie i jednocześnie ucząc. Bo w końcu, jak wygląda lis jesienią? Niby wiemy, że rudy, ale może specyfikacja jesiennego lisa jest nieco bardziej skomplikowana? Warto to sprawdzić w atlasie zwierząt, nabywając praktycznej wiedzy, która przyda się w przyszłości, a teraz pozwoli odtworzyć lisa w pełnej krasie. Podobne zagwozdki wystąpią przy okazji innych zwierzątek – i bardzo dobrze! Jesienne wieczory przy wspólnym stole z mądrymi książkami i zapasem kredek, to prawdziwa frajda. 

Pokrewny zestaw Trees zawiera kształty większych i mniejszych drzew o długości 18 i 20 cm. Tu zabawa nieco się komplikuje, bo drzewa są bezlistne i zanim obstawimy, jakie gatunki reprezentują, czeka nas sporo pracy. Wiele wskazuje, że to dęby lub klony. Przy odrobinie wyobraźni – jabłonie. Wszystko to sprawdzimy w atlasie drzew, dowiemy się jakiego są koloru i jaką fakturę mają ich pnie. Stosując technikę wycinanki, można doklejać odpowiednie kształty liści, owoców, bawiąc się przy tym w architekta przyogródkowej przestrzeni.

Kształty można łatwo – proste zakładki – uformować w przestrzenne modele, które posłużą jak klasyczne zabawki, lub używać ich jako szablonów do odrysowywania na arkuszach papieru. W obu wypadkach przednia zabawa!