Jak wyposażyć samodzielnie piórnik?

Jak wyposażyć samodzielnie piórnik?

Kiedy nadchodzi wrzesień, nasze myśli coraz częściej kręcą się wokół szkoły, szkolnej wyprawki i podstawowego pytania – gdzie to wszystko pomieścić? W piórniku, oczywiście! Zmieniają się edukacyjne narzędzia, ołówki nabierają cyfrowej mocy, sinusy i cosinusy wylicza telefon, a piórniki jak trwały, tak trwają i raczej będą trwać. Nie bez przyczyny, zakres szkolnych działań poszerza się, lekcje plastyki uwzględniają artystyczne nowinki, rośnie tym samym ilość narzędzi i przyrządów, które muszą gdzieś znaleźć swoje miejsce.

Duży czy mały?

Badania amerykańskich naukowców jasno dowodzą: pojemność piórnika jest odwrotnie proporcjonalna do wieku właściciela piórnika, im starszy uczeń, tym mniejszy piórnik. Po latach nauki maturzysta wypracował pewną rutynę, profil klasy określa jego potrzeby, naukowe zainteresowania są klarowne – stąd też liczba szkolnych przyborów jest mniejsza. Natomiast początki szkoły to szerokie pole, z którego dopiero uczeń wypracuje swoje indywidualne, wyspecjalizowane poletko. Specyfika edukacji wczesnoszkolnej również robi swoje, nauczanie początkowe wymaga oprawy, różnorodności, kolorów i zabawy.

Piórnik malucha

Musi się w nim pomieścić absolutnie wszystko: różnokolorowe kredki, flamastry, długopisy, ołówki, temperówki, czasem ulubioną maskotka. Pojemne piórniki z serii Pixel (owalne albo prostokątne) lub przepiękne i kolorowe z serii Afrykanki podołają! Łatwo w nich utrzymać przejrzysty porządek, bo są wyposażone w oddzielne komory, klapki, kieszonki i wyprofilowane miejsca na przybory. Są miękkie, odpowiednio amortyzowane (nawet ostry ołówek nie przebije się), wzór ukryje przypadkowe zabrudzenia, a specjalnie użyty do ich wyrobu materiał jest łatwy w czyszczeniu.

Piórnik starszaka

Im starszy uczeń, tym bardziej selektywna zawartość piórnika. Licealiści potrzebują mniej przyborów, stąd też chętnie wybierają poręczne i nieduże, choć wciąż pojemne, tuby. Zmieszczą się w nich długopisy, zakreślacze, ołówki, markery, cyrkiel do tego gumka i temperówka. Bardzo ładne, z „dorosłym” gustownym wzorem są ulubionym przez starszaków formatem. Starsi uczniowie nierzadko mają kilka zestawów mniejszych piórników, których zawartość dostosowana jest do zająć, w jednym przybory piśmiennicze, w drugim na matematykę i geometrię, w trzecim rzadziej używane korektory, wkłady do piór itp. Żeby odróżnić zawartość można do Piórnika-Tuby dodać Piórnik Prostokątny – również nieduży, ale w innym kształcie.

Coś więcej niż piórnik

Codzienna uczniowska rutyna jest coraz bardziej złożona. Oprócz klasycznych przyborów szkolnych, trzeba gdzieś schować bilety, legitymację, klucze i telefon. Takie przedmioty łatwo schować w Piórnikach Płaskich z serii Just przypominających saszetki. Zapinane na zamek, z modnym przemyślanym designem i odporne na zabrudzenia są bardzo praktyczne i ułatwią codzienne uczniowskie życie. Są idealne do przechowywania mniej poręcznych przyborów (nożyczki, kątomierze) i papierowych dokumentów. Oraz ściąg!