Kolor do kwadratu – kolekcja artykułów szkolnych

Kolor do kwadratu – kolekcja artykułów szkolnych

Świat w kolorze

Świat jest kolorowy, czyli bogaty w znaczenia wyrażane kolorami. Mówimy o czarnych myślach, myślimy o niebieskich migdałach, nadzieja ma barwę zieleni, a biel kartki to pustka w głowie na sprawdzianie. Są kolory, które wzbudzają sympatię (te niebieskie koszule w reklamach!), niepokoją jak płachta na byka (czerwona) i koją jak czepek pielęgniarki (biały). Samogłoski są czerwone, spółgłoski niebieskie, burzowe niebo jest grafitowe, purpura oznaczała władzę, a nudne dni są szare. 

Dzieci to artyści

Artyści poszukiwali nad paletą właściwych barw i pilnie strzegli tajemnic mikstury. Bo kolor to sposób ekspresji, który komunikuje indywidualizm. Sposób łączenia barw stanowi o stylu i osobnym głosie artysty. Świat zatem kolorem stoi. Dziecięca widzenie kolorów jest najbardziej oryginalna, bo nieskażona tradycją i codziennego zwyczaju. Codzienność dziecka dopiero się wykuwa, stąd swoboda w obrazowaniu kolorem. Znane wszystkim krowy w kropki bordo mogły się narodzić tylko w głowie poety lub dziecka! 

Kolor do kwadratu

Dziecięca wrażliwość na kolory to wyzwanie i czysta radość, zwłaszcza u progu roku szkolnego. Starajmy się wybierać zestawy materiałów z bogatą paletą barw, takie, które cieszą dziecięce oko i stwarzają duże możliwości w operowaniu kolorem. Gdy kupujemy szkolne artykuły, zwróćmy uwagę na te, które oznaczone są kwadratem – to po prostu kolor do kwadratu.

Farby plakatowe tempera Happy Color #kolor²

Plakatówki to abecadło edukacji plastycznej. Na plakatówkach dzieci uczą się operowania pędzelkiem, nakładania farby i mieszania barw. Dobrze więc, jeśli farby charakteryzują się wysokim nasyceniem pigmentu – dzięki temu, kolory są żywe i intensywne, dobrze kryją, a praca z nimi jest przyjemnością. Nie ograniczają tylko do malowania na papierze, nadają się również do gliny, masy solnej, metalu, plastiku itd. – pozwalają na uprawianie różnych technik artystycznych. Co ważne, łatwo zmywają się z ubrań!

Plastelina szkolna Happy Color #kolor²

Pierwsze zajęcia dziecięce z formami przestrzennymi odbywają się z plasteliną. Bardzo wdzięczny materiał pozwala tworzyć bez ograniczeń. Poręczne sztabki plasteliny miękko się rozprowadzają, poddają rolowaniu, wałkowaniu, ćwicząc nie tylko technikę i wyobraźnie, ale także małą motorykę. Zestawy skomponowane w szerokiej palecie barw (12 albo 24 kolory, także złoty i srebrny!), to wyzwanie dla młodych kolorystów.