Dzień Mamy – laurki DIY

Dzień Mamy – laurki DIY

Laurka na Dzień Matki to klasyka, z którą nie ma co dyskutować. Zadanie i sam przedmiot są bardzo wdzięczne, tym bardziej, że podstawowe składniki to serce i małoletni entuzjazm.

Pomysłów na laurkę jest co niemiara, każdy jest najlepszy i jedyny w swoim rodzaju. Od nadmiaru inspiracji głowa nie powinna rozboleć, tym bardziej że Dzień Matki tuż-tuż i na coś trzeba się zdecydować. Stąd też kilka propozycji dla najmłodszych.

Wazon wycinanka

Wystarczy arkusze grubego kartonu Happy Color w formacie A4 w dowolnych, czyli ulubionych kolorach. Arkusz jaśniejszy będzie bazą laurki i tłem zarazem, z ciemniejszego wycinamy kształt donicy. Na wysokości 2/3 arkusza naklejamy – używając kleju All Craft – drobne wiosenne kwiatki, np. krokusy (wystarczą 3). Oklejamy brzegi i podstawę wyciętej donicy klejem, przyklejamy do bazy, przykrywając w połowie łodygi. Z otwartego rantu donicy wyrastają kwiatki, obok których piszemy życzenia!

Laurka malarska

Potrzebne będzie nieduże podobrazie, np. Happy Color w kolorze białym, o wymiarach 30 x 40 cm. Wyjątkowo odporne i efektowne, gdyż impregnowane trzykrotnie szlachetnym gesso. Sięgamy po akryle, które szybko schną, są gęste, świetnie kryją i nie wymagają tak naprawdę palety. Możemy sięgnąć po klasyczne kolory, możemy użyć efektów w rodzaju brokatu lub neonu. Co malujemy? Co nam w duszy gra – serce, zachód słońca, Mamę, nieśmiertelne kwiaty. Cienkim pędzelkiem z naturalnego włosa kaligrafujemy życzenia lub przynajmniej znaczące hasło (dla Mamy). Możemy całość zabezpieczyć i dodatkowo nadać jej szlachetnej patyny przy użyciu akrylowego medium do spękań Happy Color.

Tydzień serc 

Do tego będzie potrzebna tektura falista w kolorach wszelakich, najlepiej żywych i wesołych. Wycinamy z kolejnych arkuszy kontury serca, które sklejamy kolejno przeciwległymi brzegami (raz lewa strona, raz prawa) przy użyciu kleju Textile Happy Color. Każde serce to karta, na której kolorowym perlenem piszemy, dlaczego ta Mama taka fajna (bo miła, bo piękna, bo robi sernik). Jeśli nie starczy 7 kart, trudno, przechodzimy w tryb miesięczny i sklejamy 31 serc.