Impreza na Dzień Dziecka – dekoracje

Impreza na Dzień Dziecka – dekoracje

Dzień Dziecka to to ten specjalny moment, kiedy możemy sprawić najmłodszym wiele radości. Odrobina beztroskiej zabawy, szczypta magii i plastycznej inwencji, sprawi, że zapamiętamy ten dzień na długo.

Kinder party w otoczeniu najbliższych, rodziny, przyjaciół nabierze charakteru, jeśli zadbamy o odpowiednią oprawę. Każda przestrzeń jest do tego dobra – pokój, kuchnia, balkon lub najmniejszy nawet ogródek. Efekt zależy od pomysłowości, dzięki której wykorzystamy plastyczne materiały i przybory Happy Color.

Kolorowe girlandy

Używając grubego kartonu (np. białego o gramaturze 220 lub 250), wycinamy wszelakiego rodzaju kształty, najlepiej nieco magiczne i radosne. Mogą to być słońca, gwiazdy, motyle, księżyce, które kolorujemy przy użyciu świetlistych akryli z efektem metalicznym lub neonowym. Wystarczy je podziurkować u nasady i nawlec na kolorowy sznurek, który rozpościeramy w futrynie drzwi. Jeśli dodatkowo opleść girlandę światełkami ledowymi, efekt będzie szczególnie intensywny.

Ozdobne meble

Krzesła, ławy, ogrodowe huśtawki możemy ozdobić kolorową bibułą Happy Color. Jest bardzo elastyczna i łatwo z niej udrapować ozdobne pompony, szarfy, które wiążemy na oparciach, nogach, lub którymi wyścielimy krzesełka. Do oparć przywiązujemy kolorowe balony, które przy lekkim podmuchu wiatru nabiorą tanecznej werwy.

Balkonowe donice

Zwykłe donice, w których uprawiamy kwiaty lub zioła, mogą stać się bajeczną dekorację w Dniu Dziecka. Wystarczy użyć kolorowych farb akrylowych, by zwykła glina czy terakota nabrała odświętnego wyrazu. Farby akrylowe Happy Color to bogata paleta kolorów i efektów, idealne do drewna, plastiku, szkła czy betonu łatwo się rozprowadzają i szybko schną. Efektu dopełnić mogą wzory wykonane za pomocą farb strukturalnych 3D.

Lampiony

Nieco śródziemnomorski efekt uzyskamy, tworząc lampion z tektury, który postawimy na stole bądź zawiesimy na ogrodowym drzewie. Możemy użyć kartonowego pudełka, możemy sami skleić pięcioboczny model przy użyciu grubych arkuszy kartonowych. W czterech arkuszach wycinamy wybrany prosty wzór (motyl, gwiazda – tu przydadzą się kartonowe kształty z serii Eco Craft), i podklejamy je kolorową bibułą (od wewnątrz) lub pergaminem. Podstawę wzmacniamy dodatkowym arkuszem, a całość sklejamy przy użyciu taśmy dwustronnej. Jeśli lampion ma zawisnąć, dziurkujemy każdy jego bok w dwóch przeciwległych punktach, przeplatamy przez otwory jutowy sznurek, tworząc węzeł. W środku instalujemy zwykłą żarówkę z baterią (w przypadku młodszych dzieci) lub świeczkę.