Plastyczne DIY projekty na piknikowe przyjęcia w lipcu!

Plastyczne DIY projekty na piknikowe przyjęcia w lipcu!

Lipcowy piknik powinien być stylowy, a więc wymaga oprawy. Mile widziane będą piknikowe kosze, pasiaste trykoty i słomiane kapelusze. Następnie przechodzimy do zasłanych na trawie obrusów, na których mościmy spożywcze wiktuały.

Jeśli z jakichś powodów zależy nam na odpowiednim rozlokowaniu gości, zastosujmy bileciki do prezentów Happy Color. Te białe okrągłe ze złotymi kropkami wystarczy podpisać – np. złotym flamastrem – i umieścić przy nakryciu.

Natury na pikniku nigdy za wiele, również tej w wersji DIY. Z tekturowych zawieszek z serii Eco Craft łatwo sporządzić girlandy rozkołysanych ptaszków i motyli. Wystarczy podziurkować materiał i nanizać go na kolorowy sznurek, który zawieszamy na gałązkach drzew. Uprzednio można je pokolorować, np. brokatem w akrylu.

Podkładki pod nakrycia są na pikniku niezbędne, warunki są tu raczej polowe i o drobne wypadki nietrudno. Warto sięgnąć po coś, co tchnie lekkością i radosnymi kolorami, np. arkusze bloku deco Summer (obłędnie kwiatowy wzór) albo Yellow. Jeśli zrzędzeniem losu piknik urządzamy w Aston, można sięgnąć po papiery ozdobne deco z bardziej klasycznymi wzorami, np. Rose lub Natural.

Na piknik przywozimy przeróżne słoje i słoiki, w których skrywamy przeróżne smakołyki. Ze względów praktycznych warto je oznaczyć i tu idealny będzie Blok Wycinanka Samoprzylepna. Można z niej wyciąć proste lub fantazyjne (w formie chmurek) etykiety o podpisać – „oliwki”. „sardele”, „humus” itd. – i nakleić.

Same słoiki również warto ozdobić, stosując serwetki na słoik. Można je wykonać z włóczki, wyciąć z materiału albo sięgnąć po kolorową bibułę marszczoną Happy Color. Pięknie wygląda i jest praktyczna, bo pochłania tłuszcz. Serwetki można dodatkowo przewiązać sznurkiem lub tasiemką z obowiązkową kokardą.

Piknik może się przeciągnąć, więc warto zadbać o światło. Przydadzą się stylowe świece, które delikatnym rozproszonym światłem oświetlą co najmniej przestrzeń koca. A przy tym odgonią komary. Świece również można dodatkowo udekorować, np. przewiązując je jutowym sznurkiem. 

Świetnym pomysłem na piknik są też kolorowe lampiony, które można postawić lub zawiesić. Do ich wykonania można użyć kartonowych pudełek lub sporządzić takie pudełko samodzielnie z kolorowego kartonu Happy Color o gramaturze 270. Sklejamy boki taśmą dwustronną, by uzyskać graniastosłup. W dwóch ścianach wycinamy odpowiedni wzór, podklejając wnętrze pergaminem, papierem do pieczenia lub bibułą Happy Color. Efekt niesamowity.

Przy użyciu papieru, nożyc i kolorowych flamastrów możemy nadać naszemu piknikowi niepowtarzalnego charakteru. Starajmy się stosować optymalnie naturalne materiały, które będą współgrać z okolicznościami przyrody.