Pierwszy dzień wiosny – bloki z motywami

Pierwszy dzień wiosny – bloki z motywami

Znakiem wiosny na niebie jest słońce przekraczające równik, na ziemi – wiadomo – zieleń, nowalijki i ruch w przyrodzie. Pierwszy dzień wiosny to też dzień wagarowicza, o czym nawet starszaki nie mogą zapominać. W takim to dniu przychodzą do głowy bardzo świeże pomysły artystyczne, wszak natura inspiruje na potęgę.

Wiosenne inspiracje są bardzo intensywne, a zmysły wyostrzają się na widok groszkowej zieleni, przebiśniegów i pierwszych pąków. Sięgając po wybrane bloki dekoracyjne Happy Color, będziemy mieli wiosnę na wyciagnięcie ręki.

Wiosna na papierze

Wiosennych motywów na papierze dekoracyjnym Happy Color jest wiele, ale trudno narzekać na nadmiar. To, jaki wybierzemy, który wyda nam się najbardziej wiosenny, zależy od preferencji i czułego oka. Blok z motywami Flowers to 15 kart z bardzo intensywnym florystycznym wzorem, budzącym skojarzenia z kwietną łąką. Dostrzec można tu zawiązki roślin, bazie, drobne płatki, budzącą się przyrodę. Blok Natura jest na wpół wiosenny, jeszcze widać plecy zimy, ostatki szronu, kolory nieco blade i nieśmiałe, ale taka jest właśnie wiosna na przednówku. Papier Green to wiosna klasyczna, intensywnie zielona i przywodząca na myśl wczesny szczypiorek, pierwszą sałatę i ogórka ze szklarni – po prostu wiosenny stragan.

Warto też sięgnąć po bloki Spring, Pastel i Colors, ale tylko po wybrane karty, bo inne prezentują wiosnę dojrzalszą, zapowiadającą pisanki i Wielkanoc – z tym poczekajmy. 

Mniej oczywiste motywy wiosenne znajdziemy również w blokach Geometric i Basic – w regularnych jak „od sznurka” wzorach o intensywnych barwach łatwo dostrzec wiosenne rabatki i domowe ogródki.

Dekoracje na pierwszy dzień wiosny

Prezentowane bloki z motywami zawierają papier o gramaturze 80 g. Nie rozmięka, ale nie jest też zbyt sztywny, pozwala łatwo manewrować chociażby szkolnymi nożycami i tworzyć precyzyjne detale. Idealny do wycinanek, tworzenia witraży, wyklejanek na różnym materiale, kolaży z użyciem dowolnych technik, projektowania modowych sylwet z użyciem tekturowych kształtów, ale także do decoupag’u i dekoracji przestrzennych.