Jak udekorować dom w kolorach wiosny

Jak udekorować dom w kolorach wiosny

Dekoracje na wiosnę inspirowane są naturą, która wybucha kwiatami i inną roślinnością tak intensywnie, jak o żadnej innej porze roku. Tworząc ozdoby spoglądajmy w niebo, zajrzyjmy do ogródka i na pobliski stragan.

Gałązki z ptakami

Wraz z wiosennymi burzami bez trudu znajdziemy w parku czy lesie niedużą gałąź lub żerdź, która posłuży za podstawę dekoracji. Osuszone drewno pokrywamy intensywnym kolorystycznie brokatem w akrylu. Dla przeciwwagi wybieramy stonowane kolory, którymi malujemy wybrane kształty z serii Eco Craft – ptaszki, motyle – a te z kolei przyklejamy do gałęzi za pomocą wikolu. Całość obwiązujemy sznurem ledowych światełek. Naprawdę robi wrażenie!

Bukiet w słoju

Stary słój zdobimy zwojami dekoracyjnej rafii naturalnej. Wybieramy te najbardziej wiosenne, w kolorach krokusów i szafirków. Tworzymy z nich gęste ściegi, a wnętrze wypełnimy bukietem z pierwszych bazi, przepasanych pojedynczymi nitkami rafii. Sam słój przewiązujemy jutowym sznurkiem i mocujemy u karnisza.

Malowane zazdrostki

Płócienne zazdrostki możemy potraktować jak malarskie płótno. Używając kolorowych farb, najlepiej akryli Happy Color, możemy stworzyć na nim wiosenny obraz z polnymi kwiatami, zieloną łąką lub innymi wyjątkowo wiosennymi motywami. Możemy również sami stworzyć papierowe zazdrostki, używając w tym celu dekoracyjnego papieru, np. z wzorem Spring lub Green.

Rabatka na parapecie

Na grubym kartonie rysujemy ząbkowany wzór traw, przeplatany prostymi obrazami kwiatów – łodyga, liście, kielich. Każdy z elementów oklejamy wyciętymi z Bloku Wycinanki Happy Color (np. Pastel), a całość przyklejamy do dolnej części szyby. 

Wiosenny stroik na drzwi

Drobne gałązki chrustu formujemy w okrąg, który usztywniamy jutowym sznurkiem. W powstały w ten sposób wieniec wplatamy pędy bazi i pierwsze zwoje bluszczu. Następnie sięgamy po kształty tekturowe Basic (listki, kwiaty, motyle) i malujemy je wiosennymi akrylami. Dziurkujemy i przewiązujemy rafią, zawieszając na gałązkach wieńca. Jednorazowe plastikowe wieszaczki mocujemy u drzwi i zakładamy stroik.