Nauka rysunku – malowanie zwierząt z kreskówek

Nauka rysunku – malowanie zwierząt z kreskówek

Pięknie by było, gdyby postaci z kreskówek zamieszkały pod naszym dachem, a konkretnie w pokoju dziecięcym. To może być trudne, ale od czego jest wyobraźnia i podstawowe narzędzia artystyczne. Kreskówki uwodzą bohaterami, z którymi łączy nas sentymentalna zażyłość. Gdy odkryjemy triki, za pomocą których tworzą animatorzy, czar nie minie. Do rysowania używamy nie za twardego, nie za miękkiego ołówka (np. z kolekcji Trendy), a kolorujemy plakatówkami tempera – pamiętajmy, że bohaterowie kreskówek noszą się najczęściej w kolorach lokalnych.

Jak narysować Myszkę Miki?

Duże koło to twarz, dwa mniejsze lekko nachodzące na duże – uszy. Jajowaty kształt to korpus, a odchodzące od niego szczupłe wydłużone prostokąty to kończyny. Wieńczymy je przydużymi bucikami i swobodnie zarysowanymi dłońmi bez detali – również jakby za dużymi. Zacznijmy od głowy z uszami (o połowę mniejsze od głowy) – to ustali resztę proporcji.

Jak narysować słonika Dumbo?

Na środku rysujemy kształt jaja – tułów, dołączamy do czubka jaja okrąg – głowę. Teraz detale: oczy, a po obu stronach jaja wielkie falujące uszy przechodzące w skrzydła. Z górnego rejonu jaja wychodzą dwa grube walce – przednie łapy, u dołu: takie same walce – tylne łapy. Jeszcze tylko trąbka, uśmiech i ogonek, i Dumbo gotowy!

Jak narysować Hello Kitty?

Bardzo prosto i bajecznie łatwo. Zaokrąglony kształt, lekko spłaszczony owal to głowa. Dołączamy korpus – ściągnięty w górnych rogach prostokąt. Do tego dwa małe trójkąty na głowie – to uszy. Łapki wyrastają ze zwieńczenia szyi i głowy, rysujemy je zaokrąglonymi, miękkimi prostokątami. Dalej łatwizna: pionowa kreska zarysuje ni to nogi, ni to łapki, trzy kreski z dwu stron głowy to wąsy. Oczy rysujemy w kształcie małych wydłużonych i spłaszczonych po bokach okręgów, na środku poniżej mały „guzik”, który będzie noskiem. Jeszcze tylko kokardka na wysokości prawego ucha i gotowe!

Rysunki z kreskówek są schematyczne i łatwe do wykonania, należy je przestudiować, by odkryć, że tworzące je elementy to najczęściej wariacje podstawowych geometrycznych kształtów. Obserwacja to podstawa!