Garden party czyli DIY na przyjęcia

Garden party czyli DIY na przyjęcia

Lato to czas ożywionego życia towarzyskiego, zwłaszcza w wersji ogrodowej lub piknikowej. Jest co świętować: najdłuższą noc w roku, początek wakacji, obrona dyplomu itd. Wczesne lato jest bujne i soczyste, trawa i kwiaty igrają w popołudniowym słońcu, cienie drzew budują nastrój, a zewsząd dochodzi zapach macierzanki. Natura zadbała o odpowiednie dekoracje, teraz czas na nasz ruch.

  • Jeśli nie ogród, to piknik – nad jeziorem, w parku, na placu zabaw, byle na powietrzu i wśród zieleni. Podstawa to piknikowy kosz, w którym mieszczą się kulinarne akcesoria i skarby. Może być zwykły wiklinowy kosz na grzyby, który wyłożymy kolorową bibułą, tak by brzegi wystawały ponad ścianki koszyka. Uchwyt obwiązujemy kolorowymi paskami różnokolorowej bibuły.
  • Jeśli urządzamy wieczorne party, musimy pamiętać o świetle. Tak ze względów praktycznych, jak i dekoracyjnych. Sznury światła ledowego wokół pni drzew będą wyglądać jak ławica świetlików. Jeśli nie mamy prądu, zastosujmy girlandy solarne albo gołe żarówki solarne – dodają uroku każdemu ogrodowi. Na stołach umieśćmy lampiony – słoiki ze szkła (najlepiej grubego) wypełnijmy piaskiem, w który wbijemy świeczki. Słoik oklejamy arkuszem piankowym z brokatem Happy Color – gra świateł! – w kolorze srebrnym lub złotym albo (z myślą o dzieciach) kolorowym do szaleństwa Rainbow.
  • W okolicznościach przyrody nie może się obyć bez zwierzątek, które skaczą i fruwają, z naciskiem na te drugie. W łatwy sposób możemy stworzyć zawieszki – na drzewa, krzewy, płoty – w kształcie ptaszków, motyli i rybek (nie skaczą, ale i tak piękne). Z tekturowych kształtów Happy Color z serii Eco Craft wycinamy zwierzątka, używając do tego bloków ozdobnych (np. Holographic albo Silver). Dziurkujemy, przeplatamy rafią i zawieszamy.
  • Rafia pięknie się też sprawdzi się jako ozdoba ogrodowych donic. Obwiązujemy je kolorowymi pękami, dzięki którym nawet terakota nabierze charakteru. A co w donicach? Tymianek, rozmaryn, lawenda i czosnek niedźwiedzi – skutecznie chronią przed komarami i kleszczami! A jak pachną!
  • Jeśli nasze party ma mieć charakter nieco formalny, oznaczmy miejsca dla gości wizytówkami. Tu można użyć zawieszek do prezentów jako bilecików – te kraftowe ze złotymi liśćmi Eco Craft będą wyglądać bardzo elegancko. A tym którzy wszystko chcą zrobić sami, zaproponujmy własnoręczne wycięcie małych kartoników z czarnego szkicownika na spirali Happy Color i staranne wykaligrafowanie imienia gościa długopisem żelowym Feeling – wygląda bardzo efektownie!
  • Gdy ruch i zabawa, chce się pić. Nie obejdzie się bez napojów chłodzących – najlepiej samodzielnie zrobionych w domowej kuchni i przelanych do słojów z kranem. Można je oznaczyć, używając arkuszy z Bloku Wycinanki Samoprzylepnej i podpisując. Albo użyć perłowej masy akrylowej, rysując cytrynę, listek mięty, poziomki – stosownie do menu.
  • Party to kulinaria i spożywanie. Rustykalny klimat wyczarujemy, stosując odpowiednie obrusy lub podkładki na stół. Papier Ozdobny Deco to idealny format pod nakrycie (20 x 29 cm), a wzór Rose nada całości miłego śródziemnomorskiego tła. Buon Appetito!

Zdobić można wszystko, pomysły przychodzą z każdej strony – foremki na muffiny, girlandy, etykiety na naczynia, szklanki, kapelusze dla paziów, korony dla księżniczek. Powinno być kolorowo, ale i spójnie. I nie zapominajmy, że w party na łonie natury, natura powinna odegrać znaczącą rolę.