Karnawał 2022 w świecie papierniczym

Karnawał 2022 w świecie papierniczym

Karnawał to czas zabawy i kontrolowanego szaleństwa w trakcie dziecięcych bali.
Wraz z dziećmi zapominamy o codzienności i roztańczonym krokiem wchodzimy w świat blasku i sztucznych ogni.

Karnawał trwa zaledwie kilka tygodni, sprawmy, by był niezapomniany i odpowiednio szalony. W tym celu zadbajmy o to, by świat wokół nas, a my wraz z nim, wyglądał niecodziennie. Aranżując przestrzeń karnawałowej zabawy, pamiętajmy, że nigdy dość brokatu, cekinów, srebra i złota. Im bardziej glamour, tym lepiej.

Kurtyna

Dobre wejście na bal zapewni kurtyna – umocowana nad wejściem i zrobiona z arkuszy papieru dekoracyjnego. Najlepiej z efektem metalicznym lub brokatu. Wystarczy pociąć arkusze w drobne paski, w razie potrzeby posklejać w dłuższe wstęgi i zamocować przy użyciu taśmy dwustronnej (żelowej lub piankowej M&G).  Można też zrobić kolorowe confetti.

Girlandy z wyciętych trójkątów

Używając tych samych arkuszy, możemy w łatwy sposób stworzyć mieniące się światłem
i kolorami girlandy. Wystarczą nożyczki, którymi wycinamy regularne trójkąty, następnie dziurkujemy (dwie dziurki, w dwóch rogach) za pomocą dziurkacza biurowego. Wystarczy nawlec wycięte elementy na sznurek, żyłkę i przymocować do ściany.

Zawieszki przestrzenne

Z gotowych kształtów Eco Craft tworzymy modele 3D i mocujemy ponad głowami gości. Najodpowiedniejsze będą pewnie gwiazdy, ale mamy możliwość wyboru innych kształtów. Przed złożeniem kształty należy pomalować – brokatem akrylowym albo akrylem z efektem metalicznym.

Maski

Najprostsze maski można stworzyć z gotowych szablonów. Popularne motywy to okulary oraz zwierzęce pyszczki (psy, koty). Do odwzorowanego na kartonie kształtu przyklejamy, przy użyciu kleju, rączkę (świetnie się sprawdzi pałeczka do jedzenia) i dekorujemy. Możemy zastosować również brokat akrylowy, wzbogacony tym razem przestrzennymi wzorami z perłowej masy akrylowej 3D. Pamiętajmy, że farba schnie przez 6 godzin, ale efekt murowany!

Kapelusz

Klasyczny kapelusik, w którym witamy Sylwestra, przyda się w pozostałe dni karnawału.
W czasach internetowych możemy wszystko kupić gotowe, możemy też sami stworzyć kartonową czapeczkę w kształcie rożka, której brzegi sklejamy – wikolem albo taśmą dwustronną. Kapitalnie nada się do tego arkusz piankowy extra gold albo silver. Całość dopełniamy gumką (powtarzamy zabieg z dziurkaczem) – gotowe!

Nie tylko dyskotekowa kula

Podwieszane dekoracje, w których odbijać się będzie światło tanecznych zabaw, mogą przybrać dowolną formę przestrzenną, której dostarczy nam jakiekolwiek pudełko (np. po butach). Obklejamy je papierem z bloku Holographic, którego wzór zapewni bogatą grę świateł i sprawi, że parkiet zacznie wirować. Mocujemy za pomocą sznurka i taśmy dwustronnej do sufitu i ruszamy do tańca!

Słowa kluczowe:

#gdd, #art, #happycolor, #wspolnyczas, #rodzina, #dziecko, #craft, #ekocraft, #celebration, #rekodzielo, #zabawa, #fun, #prezenty, #fimo, #masaplastyczna, #plastelina