Gwiazdy, choinki i inne świąteczne ozdoby

Gwiazdy, choinki i inne świąteczne ozdoby

Świąteczne dekoracje to nie tylko lampiony, choinki, wieńce i sznury kolorowych żarówek. To także drobne akcenty, które wprowadzają nas w bożonarodzeniowy nastrój – nieco dyskretniej i jakby subtelniej. Wyeksponowane na dziecięcym biurku, w miejscu pracy czy w klasie umilą codzienną rutynę i przypomną o magii świąt. Nie wszyscy mamy czas na w pełni samodzielne wykonanie świątecznych ozdób, natomiast upiększanie gotowych ozdób wydaje się być rozwiązaniem całkiem realnym.

Ozdoby Eco Craft

Zestawy świątecznych ozdób Happy Color z serii Eco Craft, to popularne motywy, które ocieplą wnętrze i wywołają uśmiech. Gwiazdy, choinki, aniołki w surowym kraftowym kolorze wykonano z kartonu i papieru mâché, które to materiały są bardzo wdzięczne dla działań zdobniczych, Można je w łatwy i przyjemny sposób upiększyć, tak by prezentowały się w pełnej krasie.  Po złożeniu stworzą ciekawe ozdoby, które mogą stanąć na biurku czy parapecie. Są przy tym bardzo lekkie, więc można je zawiesić – także na choince, ale również w innych, mniej oczywistych miejscach (karnisz, żyrandol itd.). 

Decoupage

Zarówno papier mâché, jak i karton łatwo poddaje się technice decoupage’u. Powierzchnię należy zagruntować, np. farbą akrylową, przy pomocy pędzelka i kleju do decoupage’u Happy Color przykleić wzór i zabezpieczyć go lakierem. Wzór zależy od naszej inwencji, w okresie świąt nie brakuje chusteczek i serwetek z reniferami, mikołajami itd. Możemy też poprzestać na świątecznej symbolice kształtów Eco Craft i wybrać neutralny wzór.

Kolaż

Od decoupage’u do kolażu droga niedaleka, tu również korzystamy z papieru, kleju, nożyc. Ale świąteczne kształty i figury możemy wzbogacić dodatkowymi elementami, różnicując fakturę i nadając nowych, czasem dowcipnych znaczeń. Anielską głowę możemy ozdobić filcowym berecikiem z antenką, choince domalować kubraczek z guzikami z perlenu 3D (bądź dokleić prawdziwe), gwiazdę obkleić pasemkami rafii itd. Możliwości jest wiele, im mniej oczywiste skojarzenia, tym ciekawszy efekt.

Bloki deco

Gotowe kształty można wykorzystać jako szablon, według którego wycinamy idealnie dopasowany obrys. Bloki ozdobne Happy Color to bardzo efektowne wzory, które nadadzą kształtom zdobności i świątecznego charakteru. Papier z bloków Silver albo Gold będą elegancko mienić się w świetle świec, podobnie jak papier brokatowy. W przypadku podwieszanych ozdób warto użyć bloku Holografic – przy najmniejszym ruchu kolory będą efektownie zmieniać się.

Akryl

Farby akrylowe zapewniają bardzo intensywne barwy, szybko schną i doskonale kryją. Wśród nowych zestawów akryli Happy Color warto zwrócić uwagę na Brokat i Metalik z bardzo żywym złotem i srebrem. Pomalowane nimi choinki, gwiazdy czy anioły będą błyszczeć i opalizować także w rytm sylwestrowych uciech. Używając akryli, możemy tworzyć również detale – bombki, oczy, włosy – które dodatkowo ożywią malowane elementy i uwypuklą strukturę całości.