Dzień Ziemi – produkty Eco Craft

Dzień Ziemi – produkty Eco Craft

Pretekstów do promowania zachowań proekologicznych nigdy za wiele. Zbliżający się Dzień Ziemi (22 kwietnia), to dobry moment, by zastanowić, malując, rysując i uprawiając inne dziedziny sztuki, się nad udziałem każdego z nas w oszczędzaniu planety.

Craft jest eco

Sięganie po rękodzieło, działania spod znaku DIY bronią przed masową produkcją, która wyniszcza środowisko. Ekologia dotyczy wszystkich dziedzin życia, a więc również hobby i artystycznej ekspresji. Wykonując własnoręcznie ozdoby, przedmioty codziennego użytku już jesteśmy niejako proekologiczni. Dokonując wyboru odpowiednich materiałów, dokładamy kolejną cegiełkę na rzecz ochrony planety. Warto zatem zwrócić uwagę na skład, pochodzenie i możliwe oddziaływanie na środowisko artystycznego medium czy rękodzielniczego materiału. Z myślą o środowisku właśnie, Happy Color stworzył serię produktów proekologicznych spod znaku Eco Craft. 

Kształty Eco Craft

To cała seria ekologicznych produktów, które przeznaczone są dla początkujących i profesjonalnych artystów. Wśród nich znajdziemy zestawy kształtów tekturowych i z papieru mâché, które można odrysowywać, tworzyć z nich ozdoby, zawieszki, dekoracje przestrzenne i proste zabawki. Wykonane z materiałów przyjaznych środowisku, w charakterystycznym kraftowym kolorze, mogą być kolorowane, malowane i oklejane dekoracyjnym papierem lub naklejkami z arkuszy samoprzylepnych Happy Color.

Albumy Eco Craft

Praktyczne, mocne i przy tym bardzo efektowne albumy, które są idealne do scrapbookingu, prowadzenia bullet journal, tworzenia modowego dossier czy prostu pamiętnika lub przechowywania fotografii. Oprócz klasycznego kraftowego koloru dostępna jest również specjalna „biała” seria Celebration, powstała z myślą o specjalnych okazjach w rodzaju ślubu czy chrzcin. Wszystkie albumy są na spirali, dzięki czemu karty nie strzępią się i mogą służyć latami. 

Prezenty w stylu Eco Craft

Sztuka pakowania (i opakowywania) prezentu jest nie mniej istotna niż sam prezent. Właściwa oprawa nadaje blasku i jest rodzajem komunikatu dla osoby obdarowywanej. Solidne pudełka w różnych rozmiarach w z powodzeniem pomieszczą drobne bibeloty, biżuterię albo krawat. Dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych (kraftowy i biały) z różnymi wzorami, świetnie komponują się z bliźniaczymi projektami zawieszek. Zarówno pudełka, jak i zawieszki zostały wykonane z biodegradowalnych materiałów.

Nie tylko Eco Craft

Happy Color w wersji ekologicznej to także produkty, które służą malowaniu, rysowaniu i działaniom spod znaku DIY. Wśród nich znajdziemy arkusze tektury falistej (serie Kraft i Natura) oraz bloki i szkicowniki Eco wykonane z wysokiej jakości papieru z recyklingu. Są bardzo uniwersalne, można je używać do pasteli, węgla, sepii, sangwiny i innych technik.