Co zabrać z materiałów plastycznych na wakacje

Co zabrać z materiałów plastycznych na wakacje

Wakacje tuż-tuż, warto zatem przemyśleć, jakie materiały i akcesoria plastyczne spakować do walizki, tak by dzieci mogły się twórczo rozwijać również w trakcie urlopu.

Wszystkiego, co sobie dzieci wymarzą, zabrać nie sposób, warto zatem przemyśleć swój wybór, biorąc pod uwagę środek transportu, jakim udamy się w podróż, preferencje dzieci i oczywiście zdrowy rozsądek. Postawmy na techniki, które nie wymagają poważniejszych zagwozdek logistycznych, a zatem np. rysunek lub malarstwo przy użyciu mniej wymagających farb.

Szkicowniki

Nowe okoliczności przyrody tworzą wiele inspiracji i dostarczają widoków godnych uwiecznienia. Są też świetną okazją do ćwiczeń i rysowniczych wprawek. Nie może zatem w wakacyjnym zestawie zabraknąć bloków i szkicowników. Dobrym wyborem będą te, które zawierają zróżnicowane formaty arkuszy (np. Szkicownik Młody Artysta – A5, A4, A3, A2, Szkicownik Ptaki – A4, A5, A6, Blok malarski Młody Artysta – A4, A3) i pozwalają stosować różne techniki (np. węgiel, ołówek, pastele). Dla wygody warto też wcześniej przygotować teczkę, w której przechowujemy szkice lub rysunki bądź zdecydować się na bloki i szkicowniki na spirali – najmniejszy powiew wiatru może się okazać bardzo dotkliwy w skutkach!

Zakreślacze

Malowanie i rysowanie w jednym – złożona technika, polegająca na pokrywaniu szkicu lub rysunku zakreślaczami przynosi kapitalne efekty. Jeśli użyć tu pasteli z serii „Feelingi” efekt będzie jeszcze ciekawszy. Wciągającą wakacyjną zabawą praktykowaną przez młodych podróżników jest konstruowanie mapy, na której nanosi się lokalne atrakcje (rzeki, jeziora, skanseny itp.), szlaki, drogi, ścieżki. Tutaj zakreślacze będą jak znalazł, a dodatkowych efektów przydadzą zapachowe Lolly – bo jak lepiej oznaczyć zagon truskawek, jeśli nie zakreślaczem o zapachu truskawki właśnie?

Długopisy

Długopisy są wszechstronne, pozwalają tworzyć na wielu polach i zawsze się przydają. Jeśli sięgnąć po długopisy Happy Color, łatwo można zaaranżować dodatkowe atrakcje wykraczające poza ich pierwotną funkcję. Cool Gang to zestaw dziecięcych postaci, które wikłają się w wakacyjne przygody i aż się proszą, by je opisać i narysować. Podobną funkcję maskotek mogą pełnić długopisy z serii Uszaki albo Afrykanki ze skuwkami w formie zwierzątek. 

Malowanie akrylami

Akryle w podróży to nie taki zły pomysł. Pojedyncze tubki zabierają niewiele miejsca, sama farba jest w użytkowaniu bardzo wygodna i „czysta”. Akryle bowiem bardzo szybko schną i nie wymagają wody, można je aplikować bezpośrednio z tubki, choć mała paleta też nie zawadzi. Do wakacyjnego pleneru wystarczy zaopatrzyć się jeszcze w zestaw pędzelków i Blok do akrylu. Malowanie w otwartej przestrzeni może się okazać wielką wakacyjną przygodą!