Uczymy się liczyć

Uczymy się liczyć

Jak zachęcić dzieci do nauki matematyki? Najlepiej poprzez zabawę! Na przykład własnoręcznie przygotowanymi kartami z cyframi i symbolami działań. Podczas wycinania kolorowych cyfr dzieci zapamiętują ich kształty, a zabawa własnoręcznie przygotowanymi kartami daje mnóstwo satysfakcji. Podpowiadamy Wam, jak takie karty przygotować. Potem pozostanie już tylko wymyślanie nieskończonej liczby matematycznych łamigłówek!

Krok 1

Pobierz szablon (dostępny powyżej). Znajdziesz na nim kształt kartoników oraz cyfry i znaki działań. Wybierz ulubione kolory z kolorowego bloku technicznego Happy Color. Jeżeli wybierzesz jasny kolor dla kartoników, to dla cyfr sięgnij po ciemniejszy, albo na odwrót. Ważne, aby gotowe pomoce były czytelne dla każdego malucha. Wydrukuj szablony tyle razy, ile uznasz za stosowne. Najlepiej, jeżeli każda cyfra powtórzy się kilkukrotnie. Będziecie mogli wtedy układać bardziej skomplikowane łamigłówki.

Krok 2

Wytnijcie wspólnie z dzieckiem kartoniki oraz kształty cyfr. Następnie chwyćcie za klej winylowy Happy Color i przyklejcie cyfry do kartoników. Po chwili kartoniki będą już gotowe do zabawy.

Krok 3

Teraz pozostaje Wam już tylko świetna zabawa w matematyczne łamigłówki. Powodzenia!