Lampiony

Lampiony

Przygotowanie kolorowych lampionów to świetna zabawa dla całej rodziny.  Możecie wybrać do ich stworzenia swoje ulubione barwy, którymi potem oświetlicie swoje pokoje.

Krok 1

Pobierz szablony trzech lampionów (dostępne powyżej) i wydrukuj je na wybranym przez siebie kolorze z palety barw Bloku technicznego Premium kolorowy.

Krok 2

Za pomocą nożyka do cięcia papieru wytnij zaznaczone na szablonie ciągłą linią elementy. Pamiętaj, aby takich czynności nie wykonywać bezpośrednio na stole. Jeżeli nie masz specjalnej maty do tego rodzaju czynności, możesz wykorzystać czystą deskę do krojenia.

Krok 3

Przerywaną linię delikatnie natnij, ale tak, aby nie przeciąć papieru. Następnie zagnij ten element. Posłuży on do sklejenia ze sobą poszczególnych ścianek lampionu

Krok 4

Teraz wybierz pasujący do Twojego projektu kolor bibuły (każdą ze ścianek możesz wykonać w innym kolorze). Wytnij 4 prostokąty o wymiarach 17 cm na 10 cm.

Krok 5

Odpowiednią ilość kleju magicznego Happy Color przelej do małego naczynia. Chwyć pędzelek i delikatnie posmaruj klejem wewnętrzną część lampionu. Następnie delikatnie i dokładnie przyklej do niej wcześniej przygotowany prostokąt z bibuły. Powtórz tę czynność z pozostałymi ściankami.

Krok 6

Teraz posmaruj klejem część, dzięki której połączysz wszystkie elementy lampionu. Następnie do posmarowanego zagięcia przyłóż bardzo dokładnie i uważnie kolejną ściankę. Powtórz tę czynność z pozostałymi ściankami.

Krok 7

Pozostaw lampiony do wyschnięcia. Gdy będą już suche ustaw je na komodzie lub parapecie i wstaw do nich małe świeczki. Lampiony będą dyskretnie oświetlać pokój w Waszych ulubionych kolorach.