Papierowe witraże

Papierowe witraże

Papierowe witraże mogę przybrać wiele kształtów, np. kolorowych gwiazd, małych domków czy latarni morskiej. A kolorowy blok techniczny oraz różnobarwne bibuły Happy Color idealnie sprawdzą się podczas ich wykonywania. 

Krok1

Pobierz szablony wybranych witraży (dostępne powyżej) i wybierz do ich stworzenia ulubione kolory z bloku technicznego i bibuły marszczonej Happy Color.

Krok 2

Wydrukuj wybrany szablon witrażu na kartce z kolorowego bloku technicznego Happy Color. Następnie dokładnie wytnij nadrukowany kształt za pomocą nożyczek i nożyka do papieru. Pamiętaj, aby podczas korzystania z nożyka podłożyć pod kartkę matę modelarską lub czystą deskę do krojenia.

Krok 3

Odrysuj ołówkiem poszczególne elementy witrażu na wybranych kolorach bibuły Happy Color. Każdy fragment możesz wykonać w innym kolorze. Następnie wytnij narysowane na bibule kształty nożyczkami.

Krok 4

Teraz czas na przyklejenie fragmentów bibuły do papierowej bazy witrażu. Najlepiej sprawdzi się tu klej winylowy Happy Color. Posmaruj nim krawędzie podstawy witrażu i delikatnie przyklejaj do niej kawałki bibuły.

Krok 5

Witraż jest już gotowy! Teraz możesz przygotować kolejne projekty według naszej instrukcji. Stworzysz w ten sposób na swoim oknie ciekawą kompozycję.