Jajka na Wielkanoc

Jajka na Wielkanoc

Kolorowe jajka będą piękną ozdobą wielkanocnego stołu. Tworzenie tych oryginalnych pisanek będzie świetną zabawą, a efekty zachwycą każdego.

Krok 1

Przygotuj pomarańczową, zieloną i białą farbę. Na kartce wymieszaj zieloną i białą farbę tak, żeby uzyskać jasnozielony kolor. Jedno jajko pomaluj na pomarańczowo a drugie na jasnozielono.

Krok 2

Weź zieloną farbę i domaluj szczegóły na jasnozielonym jajku. Za wzór może posłużyć Ci długopis wymazywalny z serii LOL.

Krok 3

Czarnym pisakiem dorysuj buźkę na zielonym jajku. Wymieszaj czerwoną i białą farbę, żeby uzyskać kolor różowy. Użyj go do namalowania języka.

Krok 4

Na pomarańczowym jajku namaluj dwa białe nieregularne paski. Obrysuj je czarnym pisakiem. Wzoruj się na długopisie wymazywalnym z rybką nemo.

Krok 5

Z bloku kolorowego wybierz czarną, żółtą i błękitną kartkę. Wytnij z nich elementy na oczy, płetwy i pyszczek ryby. Oczy składają się z dwóch błękitnych i dwóch mniejszych czarnych kółek. Do wykonania płetw potrzebujesz czterech czarnych i czterech mniejszych żółtych elementów, które kształtem przypominają kroplę albo łzę. Pyszczek składa się z dwóch żółtych elementów w kształcie serca.

Krok 6

Sklej wycięte elementy. Czarne kółeczka przyklej na błękitne kółka. Żółte kropelki przyklej na czarne tak, żeby płetwy miały czarną obwódkę.

Krok 7

Przyklej gotowe elementy do jajka nemo. Pyszczek przyklej na samym czubku jajka. Oczy umieść na przodzie, a płetwy z prawej i lewej strony rybki.

Gotowe!